Blog relacjonujący akcję Gazety Wyborczej Polacy, Odwagi! Do wspólnego odchudzania poprosiliśmy aktorów szczecińskiego Teatru Polskiego: Olgę Adamską i Michała Janickiego. Poniżej znajdziecie relacje z trudnej drogi do wyśnionej sylwetki. Zapraszam do lektury - Piotr Sikora.
RSS
czwartek, 05 marca 2009

Kolejny raz – i uprzedzamy, że nie ostatni - narzucamy się z naszym problemem nadwagi ( w przypadku pacjenta Janickiego to 20kg). Jeśli już o nim mowa, pierwsza zdrada nastąpiła 3 marca o godzinie 23.57, kiedy to mijając lodówkę wyciągnął bezwiednie czekoladę, śmietanę i brzoskwinie w syropie. I zanim się opamiętał wydobywał z szóstki na żującej strzępek złotka po półkilogramowej milce. Dwa dni wyrzeczeń psu... Mimo to, po północy zasypiał spokojnie, powtarzając kluczową kwestię z „Przeminęło z wiatrem” – POMYŚLĘ O TYM JUTRO.

Moja słabość, to zaledwie delikatny flirt z kukułkami. W sobotę ostatniego dnia lutego zjadłam dwie, przy czym pierwszą  „spalałam” w czasie spektaklu pt. „Stacyjka Zdrój”, a drugą pod czas „Tuwima zaczarowanego”. Jednak po pięciu godzinach pracy w  siedmiu różnych perukach, odniosłam dziwne wrażenie, że zmalała mi jedynie głowa. Waga ani drgnie. 

Wszelkie treningi aerobowe, zastępują nam na razie przygotowania do premiery. A swoja drogą, czy wyobrażacie sobie państwo ten głód, który odczuwamy po wieczornej próbie - podskokach, równaniu do linii, różnych drobnych lub zamaszystych krokach, skupianiu się to znów rozpraszaniu, robieniu kupy z grupy, ściskaniu przepony itp. Itd. Wiec ja nie dziwie się wcale, że Michał, którejś nocy pękł – „silna płeć” hi, hi, hi.

na bieżni

Wiadomość z ostatniej chwili. W czasie doświadczalnych badań prowadzonych na nas w SPA Baltica przesympatyczny kardiolog dr Marek Sypień po wysiłkowym EKG zalecił Michałowi codzienny dwu kilometrowy wieczorny spacer. Na pytanie spoconego, zzajanego  Janickiego

- ” Spacerować przed kolacją czy po?” 

- „Zamiast, panie Michale”-  odpowiedział uśmiechnięty pan doktor.

po bieżni

 

Ze mną pan doktor nie żartował. Po zatrzymaniu bieżni,  zerwał ze mnie elektrody i zaproponował mi prysznic. Wszystko z równie miłym uśmiechem.

 

Olga Adamska i Michał Janicki

15:17, odwagiszczecin
Link Komentarze (1) »

Dokładnie tydzień temu rozpoczęliśmy zrzucanie zbędnych kilogramów w ramach akcji Polacy Odwagi. Za nami pierwsze kryzysy i potknięcia. Z raz obranej drogi do idealnej wagi jednak nikt z naszej drużyny nie zrezygnował. Olga Adamska i Michał Janicki - aktorzy Teatru Polskiego nadal pod czujnym okiem trenerów z Baltica Wellness & Spa ćwiczą swe mięśnie i spalają tkankę tłuszczową. Cieszy nas, że do naszej akcji przyłączają się także czytelnicy Gazety, jak na przykład Pani Grażyna Szuba, która tak opisuje swą walkę z nadwagą:

"Wszystkie Cudowne Diety Świata mam już za sobą, chociaż ciągle eksperymentuję. Jest mi tym trudniej, gdyż pracuję "przy jedzeniu", piszę o jedzeniu i tworzę jedzenie. 02 stycznia tego roku zaczęłam ponownie swoje zmagania z wagą. Nie jem po godzinie 18.00,a  od Środy Popielcowej, na 40 dni, wyrzuciłam z jadłospisu mięso i moje ukochane czerwone wino. Boże, dodaj mi sił! Dzisiaj jestem na jogurcie. Jutro będę na głodówce, czyli ciepłe wywary z jarzyn, herbatki ziołowe, woda mineralna z octem jabłkowym- to w celu oczyszczenia organizmu, gdyż moja waga "stoi od dwóch tygodni w miejscu. Do tej chwili mam 10 kg mniej. W moim wypadku jedyną, słuszną drogą okazał się być ruch. Jestem licencjonowanym instruktorem Nordic Walkingu. Polecam tę formę aktywności wszystkim, bez względu na wiek. Jestem przekonana, że tylko ruch w połączeniu z dobrze dobraną dietą, dadzą oczekiwany efekt spadku wagi. Nordic Walking jest bezpiecznym i tanim sportem ! Miło będzie toczyć walkę ze swoją wagą w towarzystwie innych osób."

  Pani Grażyna chce nagrodzić osobę, która najfajniej opisze swą walkę dwuosobowym pobytem weekendowym w Dworku Tradycja (www.tradycja.net) położonym między Reskiem a Łobzem.      Oczywiście będzie to weekend z ćwiczeniami Nordic Walking.                                                                     

Piotr Sikora (piotr.sikora@szczecin.agora.pl)

 

15:08, odwagiszczecin
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 lutego 2009

       Usiedliśmy z laptopem, żeby opisać Państwu pierwszy dzień naszych zmagań. Pijemy gorzką herbatę przegryzając  obrzydliwe ciasteczka ze „zdrowej żywności” – i już mamy wyrzuty sumienia. W pobliskim sklepie w ostatniej chwili powstrzymaliśmy się od kupienia ptasiego mleczka, wzajemnie bijąc się po rękach. Gdy to „wklepuję” katem oka widzę jak Michał wypluwa pogryzione ciasteczko – oszukał mnie – zdążyłam połknąć swoje… Ile tak wytrzymamy?... (ilustracja muzyczna, uwertura z Aidy Verdiego).

wolne brzusie

 

 

 Zastanawiamy się czy szczerze podzielić się z Państwem naszymi planami – ile zamierzamy zrzucić… i właśnie zdaliśmy sobie sprawę, że szczerość nie jest naszą mocna stroną. My aktorzy nieustannie nurzamy się w konfabulacjach dramaturgów, pisarzy, czasem własnych – i to nas usprawiedliwia. Dlatego nie piszemy, ze Michał Janicki wazy 103 kg i marzy o zgubieniu 20kg,35dkg. A co do mojej wagi, brak mi odwagi, więc proponuje Państwu konkurs dla jasnowidza, który strzeli w ciemno ile waży Olga Adamska – z tolerancja błędu do 15dkg (torebka moich ulubionych galaretek w czekoladzie). Zwycięzca otrzyma zaproszenie dla dwóch osób na wybrane przedstawienie w Teatrze Polskim.

my i nasza załoga z Baltica Wellness & Spa

 

 

 Optymizmem napawa nas wizyta w BALTICA  Wellness & Spa i oferowane tam zdrowotne „pieszczoty”. Co prawda zapał Michała ostudziła wiadomość, że baseny jacuzzi są koedukacyjne.. Doskonale rozumiem jego panikę, wiem ile kosztuje wciąganie brzucha przez cały wieczór na scenie. Natomiast ja już cieszę się na myśl o długich spacerach (w tempie max) do nikąd – JAK CYGANKA! To pomoże mi zgłębić romans, który przyszło mi śpiewać w spektaklu wg Jana Kaczmarka. A propos premiera 7 marca, dużo prób, apetyt ogromny, silna wola słaba, herbata się kończy, „ta zima musi kiedyś minąć”.

Nasze relacje z walki z kilogramami czytajcie w każdy piątek w Gazecie Wyborczej i codziennie na blogu odwagiszczecin.blox.pl

 

Głodni: Olga Adamska i Michał Janicki
14:09, odwagiszczecin
Link Dodaj komentarz »

Dzisiaj rozpoczynamy walkę z kilogramami w ramach akcji Polacy Odwagi. Nie chcemy korzystać w tej walce z diety-cud, niezdrowego nic niejedzenia, czy też morderczych ćwiczeń wysiłkowych. Chcemy odchudzić się zdrowo, pod czujnym nadzorem dietetyków w Vitalia.pl i trenerów Baltica Wellness & Spa. Chcemy byściewszyscy przyłączyli się do naszej akcji. Walka nie będzie łatwa, ale spróbujemy. W grupie zawsze raźniej.

  Czas przedstawić drużynę Gazety Wyborczej, która przez najbliższe cztery miesiące będzie walczyła ze zbędnymi kilogramami i złymi przyzwyczajeniami. Oboje są aktorami Teatru Polskiego w Szczecinie.

Olga na rowerze

Michał o Oldze

Jedna z jeszcze ciągle młodych koleżanek. Edukowana w Krakowie, rodzona w Szczecinie w roku pańskim miesiącu maju. Bez dzieci, bez męża z talentem, wdziękiem i ogromnym poczuciem humoru. Czego i Państwu życzę. Jej BMI 23,2 czyli mieści się pozornie w normie:)   

Michał na wadze

Olga o Michale

Ulubieniec szczecińskiej publiczności. Zapalony zoolog. Najlepszy dyplomata wśród aktorów. Meloman, przerażony perspektywą likwidacji radiowej dwójki. Jeśli zamach na tę stację się uda, Janickiemu nie będzie potrzebna dieta, ze zgryzoty uschnie i zapadnie w siebie. Czego nikomu nie życzę. Jego BMI 31,1 co oznacza, że ma otyłość pierwszego stopnia :)

 

12:51, odwagiszczecin
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 lutego 2009

 

Szczecinianie!

 

 Za oknami coraz częściej pojawia się słońce. Niestety wiosna to czas odchudzania naszej garderoby i eksponowania tego, co zazwyczaj staramy się zakryć: przerośniętych brzuszków, wałeczków na bokach i wydatnych pup.

 

 Czas więc na zmiany.  Zamiast siedzieć i zadręczać się myślami w co szczelnie zakrywającego się jutro ubrać lub  jak długo wytrzymam kolejną w tym miesiącu niezdrową głodówkę - zacznijmy naprawdę walczyć o siebie i nasz wygląd.

 

Od dziś podpowiadać będziemy, jak zdrowo jeść. Co należy z lodówki natychmiast wyrzucić a co powinno się w niej zawsze znajdować. Poradzimy jak i gdzie ćwiczyć by tłuszcz zamienić w prężne mięśnie, które z dumą zaprezentujecie latem na plaży. W tej drodze do idealnej figury i wagi wspierać nas będą dietetycy Vitalii i trenerzy z Baltica Wellness & Spa. Byście nie byli osamotnieni w tej ciężkiej walce do akcji przyłączyli się znani i lubiani aktorzy Teatru Polskiego - Olga Adamska i Michał Janicki.

 

 

Olga i Michał przed ćwiczeniami

Przyłączcie się do naszej grupy, tym razem wspólnie nam się uda!

Piotr Sikora

11:05, odwagiszczecin
Link Komentarze (3) »
1 , 2