Blog relacjonujący akcję Gazety Wyborczej Polacy, Odwagi! Do wspólnego odchudzania poprosiliśmy aktorów szczecińskiego Teatru Polskiego: Olgę Adamską i Michała Janickiego. Poniżej znajdziecie relacje z trudnej drogi do wyśnionej sylwetki. Zapraszam do lektury - Piotr Sikora.
RSS
piątek, 27 lutego 2009

       Usiedliśmy z laptopem, żeby opisać Państwu pierwszy dzień naszych zmagań. Pijemy gorzką herbatę przegryzając  obrzydliwe ciasteczka ze „zdrowej żywności” – i już mamy wyrzuty sumienia. W pobliskim sklepie w ostatniej chwili powstrzymaliśmy się od kupienia ptasiego mleczka, wzajemnie bijąc się po rękach. Gdy to „wklepuję” katem oka widzę jak Michał wypluwa pogryzione ciasteczko – oszukał mnie – zdążyłam połknąć swoje… Ile tak wytrzymamy?... (ilustracja muzyczna, uwertura z Aidy Verdiego).

wolne brzusie

 

 

 Zastanawiamy się czy szczerze podzielić się z Państwem naszymi planami – ile zamierzamy zrzucić… i właśnie zdaliśmy sobie sprawę, że szczerość nie jest naszą mocna stroną. My aktorzy nieustannie nurzamy się w konfabulacjach dramaturgów, pisarzy, czasem własnych – i to nas usprawiedliwia. Dlatego nie piszemy, ze Michał Janicki wazy 103 kg i marzy o zgubieniu 20kg,35dkg. A co do mojej wagi, brak mi odwagi, więc proponuje Państwu konkurs dla jasnowidza, który strzeli w ciemno ile waży Olga Adamska – z tolerancja błędu do 15dkg (torebka moich ulubionych galaretek w czekoladzie). Zwycięzca otrzyma zaproszenie dla dwóch osób na wybrane przedstawienie w Teatrze Polskim.

my i nasza załoga z Baltica Wellness & Spa

 

 

 Optymizmem napawa nas wizyta w BALTICA  Wellness & Spa i oferowane tam zdrowotne „pieszczoty”. Co prawda zapał Michała ostudziła wiadomość, że baseny jacuzzi są koedukacyjne.. Doskonale rozumiem jego panikę, wiem ile kosztuje wciąganie brzucha przez cały wieczór na scenie. Natomiast ja już cieszę się na myśl o długich spacerach (w tempie max) do nikąd – JAK CYGANKA! To pomoże mi zgłębić romans, który przyszło mi śpiewać w spektaklu wg Jana Kaczmarka. A propos premiera 7 marca, dużo prób, apetyt ogromny, silna wola słaba, herbata się kończy, „ta zima musi kiedyś minąć”.

Nasze relacje z walki z kilogramami czytajcie w każdy piątek w Gazecie Wyborczej i codziennie na blogu odwagiszczecin.blox.pl

 

Głodni: Olga Adamska i Michał Janicki
14:09, odwagiszczecin
Link Dodaj komentarz »

Dzisiaj rozpoczynamy walkę z kilogramami w ramach akcji Polacy Odwagi. Nie chcemy korzystać w tej walce z diety-cud, niezdrowego nic niejedzenia, czy też morderczych ćwiczeń wysiłkowych. Chcemy odchudzić się zdrowo, pod czujnym nadzorem dietetyków w Vitalia.pl i trenerów Baltica Wellness & Spa. Chcemy byściewszyscy przyłączyli się do naszej akcji. Walka nie będzie łatwa, ale spróbujemy. W grupie zawsze raźniej.

  Czas przedstawić drużynę Gazety Wyborczej, która przez najbliższe cztery miesiące będzie walczyła ze zbędnymi kilogramami i złymi przyzwyczajeniami. Oboje są aktorami Teatru Polskiego w Szczecinie.

Olga na rowerze

Michał o Oldze

Jedna z jeszcze ciągle młodych koleżanek. Edukowana w Krakowie, rodzona w Szczecinie w roku pańskim miesiącu maju. Bez dzieci, bez męża z talentem, wdziękiem i ogromnym poczuciem humoru. Czego i Państwu życzę. Jej BMI 23,2 czyli mieści się pozornie w normie:)   

Michał na wadze

Olga o Michale

Ulubieniec szczecińskiej publiczności. Zapalony zoolog. Najlepszy dyplomata wśród aktorów. Meloman, przerażony perspektywą likwidacji radiowej dwójki. Jeśli zamach na tę stację się uda, Janickiemu nie będzie potrzebna dieta, ze zgryzoty uschnie i zapadnie w siebie. Czego nikomu nie życzę. Jego BMI 31,1 co oznacza, że ma otyłość pierwszego stopnia :)

 

12:51, odwagiszczecin
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 lutego 2009

 

Szczecinianie!

 

 Za oknami coraz częściej pojawia się słońce. Niestety wiosna to czas odchudzania naszej garderoby i eksponowania tego, co zazwyczaj staramy się zakryć: przerośniętych brzuszków, wałeczków na bokach i wydatnych pup.

 

 Czas więc na zmiany.  Zamiast siedzieć i zadręczać się myślami w co szczelnie zakrywającego się jutro ubrać lub  jak długo wytrzymam kolejną w tym miesiącu niezdrową głodówkę - zacznijmy naprawdę walczyć o siebie i nasz wygląd.

 

Od dziś podpowiadać będziemy, jak zdrowo jeść. Co należy z lodówki natychmiast wyrzucić a co powinno się w niej zawsze znajdować. Poradzimy jak i gdzie ćwiczyć by tłuszcz zamienić w prężne mięśnie, które z dumą zaprezentujecie latem na plaży. W tej drodze do idealnej figury i wagi wspierać nas będą dietetycy Vitalii i trenerzy z Baltica Wellness & Spa. Byście nie byli osamotnieni w tej ciężkiej walce do akcji przyłączyli się znani i lubiani aktorzy Teatru Polskiego - Olga Adamska i Michał Janicki.

 

 

Olga i Michał przed ćwiczeniami

Przyłączcie się do naszej grupy, tym razem wspólnie nam się uda!

Piotr Sikora

11:05, odwagiszczecin
Link Komentarze (3) »