Blog relacjonujący akcję Gazety Wyborczej Polacy, Odwagi! Do wspólnego odchudzania poprosiliśmy aktorów szczecińskiego Teatru Polskiego: Olgę Adamską i Michała Janickiego. Poniżej znajdziecie relacje z trudnej drogi do wyśnionej sylwetki. Zapraszam do lektury - Piotr Sikora.
Blog > Komentarze do wpisu

Na odchudzanie ...... słuchanie!

Dla mnie, aktora, nie ma nic wspanialszego niż słuchowisko radiowe – oczywiście w DOBREJ OBSADZIE. Dlatego naprawdę znakomitym pomysłem jest seria książek czytanych pt. „Mistrzowie słowa” wydanych onegdaj przez Gazetę Wyborczą. Dlatego do dziś błogosławię pomysł zabrania ze sobą do sali ćwiczeń Gustawa Holoubka (oczywiście na płycie CD). Zestaw Holoubek & Mann potrafią tak zawładnąć uwagą, że zamiast planowanych 20 min. na bieżni, szedłem 2 godziny w pełnym zachwycie, nie czując znużenia, zmęczenia, bólu.

audiobook

Kiedy się ocknąłem z euforii, w mięśniach miałem tyle zakwasów, że mógłbym obdzielić kilka tradycyjnych piekarni. Przepraszam za niesmaczne łączenie fizjologii z konsumpcją, ale nie mogę się oprzeć. Olga tego samego dnia – z mojej inicjatywy – zakwaszała mięśnie w towarzystwie Anny Kareniny czytanej przez jej panią profesor Annę Polony. Błogosławiony pomysł CHUDNIJ Z LEKTURĄ (koniecznie w mistrzowskim wykonaniu!).

Michał Janicki

wtorek, 12 maja 2009, odwagiszczecin

Polecane wpisy

Komentarze
2009/12/17 18:11:19
Przy okazji przeglądania bloga zajrzałam i do tego wpisu i muszę powiedzieć, że audiobook, o którym Pan wspomina jest też doskonałym pomysłem na prezent (to tak przy okazji zbliżających się Świąt).
Jako coś co pozwoli zająć myśli w trakcie treningu: chodzenia, biegania, jazdy na rowerze, sprawdza się doskonale. Faktycznie w trakcie słuchania nie myśli się o wysiłku, ani o kaloriach, człowiek odrywa się od rzeczywistości, a kalorie spalają się same.
Pozdrawiam
Ewka
www.tajemniceodchudzania.pl