Blog relacjonujący akcję Gazety Wyborczej Polacy, Odwagi! Do wspólnego odchudzania poprosiliśmy aktorów szczecińskiego Teatru Polskiego: Olgę Adamską i Michała Janickiego. Poniżej znajdziecie relacje z trudnej drogi do wyśnionej sylwetki. Zapraszam do lektury - Piotr Sikora.
Blog > Komentarze do wpisu

Wspólnie zrzuciliśmy Tygrysa

Dobra wiadomość na sam początek, w ramach akcji Polacy Odwagi! schudliśmy razem 61 870 kilogramów. Wielu zada sobie pytanie czy to dużo w skali kraju. Moim zdaniem bardzo dużo. Dla przykładu podam, że najcięższy czołg II wojny światowej  PzKpfw VI Königstiger zwany potocznie Tygrysem ważył 68 800 kg. Robi wrażenie nieprawdaż?

PzKpfw VI Königstiger

 Olga Adamska i Michał Janicki - aktorzy Teatru Polskiego codziennie trenują pod okiem fachowców by pozbyć się zbędnej tkanki ale okazuje się, że kilogramy zrzucamy także całkowicie przypadkowo o czym napisał mój imiennik - Piotr. 

"W miniony weekend wybrałem się z rodziną, na zaproszenie znajomego, nad morze do jednego z pensjonatów. Miały być spacery, dyskoteka i miłe nicnierobienie w jacuzzi. Przez całą drogę zastanawialiśmy się co dobrego będzie do zjedzenia.  Niestety,  parę godzin po przyjeździe zaczęliśmy we trójkę zrzucać zbędne kilogramy. Dopadł nas tzw. rotawirus. Szczegółów nie będę podawał, ale zamiast posiłków mieliśmy dwudniowy post oraz biegi na czas do łazienki.  Do Szczecina wróciliśmy zrelaksowani i co najważniejsze lżejsi. Rodzina pozbyła się wspólnie 5 kilogramów. Proszę więc o dopisanie ich do ogólnej puli."

Wasze wrażenia z odchudzania możecie przesyłać na adres: piotr.sikora@szczecin.agora.pl. Najlepsze nagrodzimy dwuosobowym pobytem weekendowym w  Dworku Tradycja (www.tradycja.net) położonym między Reskiem a Łobzem.  Obie osoby będą mogły pod okiem instruktora uprawiać Nordic Walking.

Piotr Sikora

Uwaga!!!

 

Nareszcie drgnęła waga! Konia z rzędem temu kto zgadnie pod kim -  pode mną, czy Michałem? Oczywiście dodawać nie musimy, że drgnęła w dół skali. Cóż to za uczucie, radość mieszana z duma i niepewnością -  czy uda się wytrwać. I już projekcja tych spacerów brzegiem morza w skąpym bikini. Oops, chyba się wydało, że chodzi o mnie, a konkretnie o 55dkg (a imię jego 50 i pięć).

I przejdźmy do niego, Misia Janickiego……..! 

Cały Miś
 

 Na wczorajszej próbie do nowego spektaklu, reżyser Ryszard Major spytał Michała co może zaproponować z szerokiej gamy ćwiczeń gimnastycznych (oczywiście poza leżeniem na plecach, które było już zajęte przez kolegów). Padło na stanie na rękach. Ręce Michała zgięły się jak z plasteliny, a ciągnący w górę jego kostki Jacek Piotrowski powiedział:  „Rzeczywiście jest co zrzucać”, parafrazując  nasze hasło „Polacy odwagi” na „Ręce precz od żarcia” – kolego.   

 p.s  środa – DZIEŃ MASAŻU.  Gdy ja byłam poddawana drenażowi limfatycznemu (który nie był mi potrzebny, bo jak się okazuje nigdzie limfa mi się nie zatrzymuje), Michał oddawał się w poczekalni masażowi pychy, który zafundowały mu dwie panie w ręcznikach, będące jak się okazało zapalonymi teatromankami. Kiedy go przyłapałam na  tej nieskromnej rozmowie,  kończył właśnie opowiadać jak powstawało przedstawienie pt. „Kolacja dla głupca”. Panie, które trzymały się za brzuchy z powodu śmiechu, na pewno schudły, a Janicki -  też wydawał się zadowolony.

pogawędki na bieżni
 

 Wiosna za pasem (hi hi  - pas Janickiego 106 cm)! 

 Pozdrawiamy Olga i Michał 

 

 

czwartek, 19 marca 2009, odwagiszczecin

Polecane wpisy

Komentarze
szczeciniankawpoznaniu
2009/03/23 12:51:24
może i nie za wiele schudł pan Michał, ale na najnowszym zdjęciu wygląda już inaczej. pamiętajmy, że mięśnie są cięższe od tłuszczu. jestem bardzo ciekawa, czy nasi odchudzacze psychicznie czują się lepiej, czy czują jakąś różnicę, czy zmęczenie przynosi im przyjemność, napiszcie coś. :-)