Blog relacjonujący akcję Gazety Wyborczej Polacy, Odwagi! Do wspólnego odchudzania poprosiliśmy aktorów szczecińskiego Teatru Polskiego: Olgę Adamską i Michała Janickiego. Poniżej znajdziecie relacje z trudnej drogi do wyśnionej sylwetki. Zapraszam do lektury - Piotr Sikora.
Blog > Komentarze do wpisu

Miesiąc walki za nami

Dokładnie miesiąc temu rozpoczęliśmy walkę ze zbędnymi kilogramami w ramach akcji Polacy Odwagi. W tym czasie 7 100 Polaków przeszło na dietę. Jedną z tych osób jest "jatrzydziestka", która tak opisuje swój początek diety.

 "Zdruzgotana, ale też zaciekawiona faktem, zbliżającej się trzydziestki, postanowiłam wprowadzić kilka zmian w życiu.. Radykalnych.. Poza tym..  Gdzieś trzeba wyrzucić z siebie fakt, że przeżyło się trzydzieści lat, a na koncie nie ma uzbieranej fortuny... na regale nie świeci się w słońcu szereg medali olimpijskich, dzieci nie ma, męża nie ma, prawa jazdy nie ma, a do ukończenia studiów pozostały całe trzy semestry..

Czuję, że brnę.. i nie wiem w co.. ale jest gęste i powstrzymuje mnie.. to chyba utarte zachowania, przyzwyczajenia, stare i te średnio nowe trzymają mnie jak muchę w pajęczej sieci.. Pająk niestety jest na urlopie, więc nawet on o mnie zapomniał i gehenna trwa.. Miotanie się.. Od skrajnej radości z faktu, że jednak żyję, po totalną rezygnację z powodu niemożności wykonania jakiegokolwiek ruchu..

Pora coś z tym zrobić. Gdzie są nożyce???? Potrzebuję tlenu. Największy problem to brak systematyczności, brak wiary w siebie i życiowe lenistwo.. Wrodzone i nabyte.. Choć niby dużo robię, ale nic dla siebie tak na prawdę... Czas to zmienić... "

jatrzydziestka

Efekty tej zmiany to 13 kilogramów zrzuconych w ciągu 20 dni i półtora centymetra mniej w biodrach. O walce naszej czytelniczki przeczytać możecie na jej blogu www.jatrzydziestka.blox.pl

Wasze wrażenia z odchudzania przesyłajcie na adres: piotr.sikora@szczecin.agora.pl. Najlepsze nagrodzimy dwuosobowym pobytem weekendowym w  Dworku Tradycja (www.tradycja.net) położonym między Reskiem a Łobzem.  Obie osoby będą mogły pod okiem instruktora uprawiać Nordic Walking.

Piotr Sikora

Zyskana utrata!

Kolejny kilogram spadł, uszedł, nie ma! Dietetyczka ze strony Vitalia pisze, że mój sukces jest na wyciągniecie ręki. Jestem ufna jak dziecko.  Mało jem, dużo piję, ulubione kolorowe drażetki kuszą z salaterki, a ja nie ulegam, napawam się tylko ich widokiem.. Podobno jedzenie słodyczy w nadmiarze obniża odporność..ops.. W ostatnim tygodniu dopadło mnie przeziębienie pod postacią -  catarello (jak mawiała moja profesorka od impostacji głosu z PWST); powodowana lękiem, aby tylko nie zostało zaatakowane gardło, ograniczyłam wysiłek fizyczny do wieczornych spektakli, zaniedbując  bieżnię – moje spacery „do nikąd”, rozkosze w Strefie Wellness , a nawet masaże.

 Zastanawiałam się przez chwile, czy jak tak dalej pójdzie nie będę musiała zwężać kostiumów – zapewniam państwa, że nie byłoby to przyjęte przez panie krawcowe z radością, hi, hi. Ale niestety trzeba zacząć się z tym liczyć – w końcu „sukces mam na wyciągnięcie reki”.

 Michał  - bardzo zajęty pracą nad nowa rolą. Czy traci? Nie wiem, ale na pewno zyskuje nowe wielbicielki -  talentu oczywiście.

Pozdrawiam – czekająca na wiosnę

Olga

piątek, 27 marca 2009, odwagiszczecin

Polecane wpisy